Rehabilitacja ruchowa

CZWARTEK -
PIĄTEK 7.00-8.00  8,30-14,00

Można  kontaktować  się telefonicznie 508240561

Zajęciami wspomagającymi w rozwoju  dziecka  z niepełnosprawnością ruchowa  jest rehabilitacja ruchowa . Zajęciami objęte są dzieci posiadające zalecenie rehabilitacji w orzeczeniu z PPP.

Rehabilitacja ruchowa dzieci to proces, który zmierza do poprawy kondycji i sprawności fizycznej małego pacjenta. Jej celem głównym jest kompensowanie albo odtworzenie funkcji utraconych lub niewykształconych.

Zajęcia z rehabilitantem  w naszym przedszkolu prowadzone są indywidualnie, terapeuta na pierwszych zajęciach obserwuje dziecko określa główny problem oraz cel pracy nad którym należy pracować. W czasie diagnozy oceniana jest postawa ułożenie kończyn dolnych i stóp, napięcie mięśniowe, równowagę, małą i dużą motoryka oraz jakość chodu. W czasie zajęć dziecko  usprawniane jest różnymi metodami rehabilitacyjnymi, indywidualnie dobranymi do jego potrzeb . Na zajęciach cały czas obserwujemy dziecko i dostosowujemy ćwiczenia do wydolności  umiejętności podopiecznego.